Wiewióreczki Język angielski

JĘZYK ANGIELSKI W PRZEDSZKOLU
PODSUMOWANIE PRACY DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZEJ

W MIESIĄCU: WRZESIEŃ

W ROKU SZKOLNYM 2019/2020 DZIECI Z GRUPY WIEWIÓRECZEK BIORĄ UDZIAŁ W PROGRAMIE „Let`s get started” – nauka języka angielskiego z elementami The Good Start Method for English

We wrześniu dzieci opanowały materiał językowy z następującej tematyki:

1. Classroom commandswprowadzenie prostych poleceń w języku angielskim, które będą powtarzane przez cały rok, np. Stand up, please! Sit down, please! Ready? Well done! Listen, please! Try again! Get into pairs! Repeat after me! Quiet please! Do your best!
  2. Nauka piosenki na przywitanie „Hello, how are you?” i na pożegnanie „Bye, bye” z repertuaru Super Simple Songs (SSS). Nauka wierszyka „I am happy – 1, 2, 3!  (angry/scared/hungry/tired)”
  3. Powtórka słownictwa związanego z cyframi i kolorami. Nauka piosenki „What`s your favorite colour?” (Super Simple Songs).
  4. International Dot Day – Międzynarodowy Dzień Kropki – zabawy w oparciu o opowiadanie „The Dot” (Peter H. Reynolds).
  5. Nauka słownictwa w temacie toys/zabawki. Nauka piosenki „Jump like a ball”
  6. Zajęcia z elementami The Good Start Method for English z wykorzystaniem piosenki „Jelly on a Plate”