Pszczółki Z życia grupy

 
11 IX po przerwie wakacyjnej byliśmy na „głośnym czytaniu w naszej osiedlowej bibliotece. Nie obyło się bez wesołej literatury  zaproponowanej przez panią Małgosię. Zachęcamy w imieniu pań bibliotekarek, do odwiedzenia ich wspólnie z dziećmi. Można wówczas założyć im kartę biblioteczną. Księgozbiór jest bardzo bogaty. Każdy znajdzie coś dla siebie.
 
13 IX korzystając z pięknej pogody wybraliśmy się na pierwszą pieszą wycieczkę na pobliskie ogródki działkowe. Obserwowaliśmy przyrodę, bogactwo owoców i warzyw, na drzewach i grządkach. Skończyliśmy piknikiem na trawie i wesołej zabawie.
 
17 IX obchodziliśmyŚwięto Kropki w naszej osiedlowej bibliotece. Poznaliśmy znaczenie słowa „kreatywność”. Wysłuchaliśmy ciekawego opowiadania o pewnej kropce i uczestniczyliśmy w ciekawych zabawach.
 
23 IX przywitaliśmy jesień barwnym korowodem. Chyba już nikt nie ma złudzeń, że jesień w pełni zagościła u nas.
 
24 IX gościliśmy w naszej grupie dwie panie dentystki, które w ramach prowadzonej przez PCK akcji „Biały ząbek wykonały przegląd stomatologiczny naszym dzieciakom. Była okazja do porozmawiania na temat ich pracy .
 
11 X wraz z ośmioosobową drużyną uczestniczyliśmy w kolejnej edycji „Rajdu przedszkolaka” zorganizowanej przez Miejska Komendę Policji. Musieliśmy się wykazać sprawnością fizyczną, szybkością i refleksem. Całkiem nieźle nam poszło. Dzieciakom bardzo się podobało tym bardziej, że wrócili z małymi upominkami i wspólnie zdobytym dyplomem.
 
15 X wybraliśmy się na spotkanie do naszej zaprzyjaźnionej osiedlowej biblioteki. Tematem spotkania było „Co jeść by zdrowo się odżywiać”. Wyszliśmy z niej bogatsi o wiedzę. Prawidłowo rozwiązaliśmy wszystkie przygotowane dla nas zadania.
 
22 X uczestniczyliśmy w drugiej już wycieczce po Opolu, której celem było bliższe poznanie naszego miasta. Zrobiliśmy prawie 6 km czyli więcej niż 10 tys. kroków. Daliśmy radę :) Najważniejszy był… piknik w pobliżu kanału Młynówka. W plecakach mieli same smakowitości :)

 
29 X obchodziliśmy Święto Dyni. W tym dniu motywem przewodnim naszych zajęć dydaktycznych i zabaw była właśnie dynia. Układaliśmy dyniowe sudoku, bawiliśmy się w dyniową grę. Zrobiliśmy dynię z rolki po papierze toaletowym. Ale najważniejszym elementem dzisiejszego święta były zwierzaki - cudaki z dyni, które dzieciaki wykonały wspólnie z rodzicami w domu. Z nich powstała wspaniała wystawka, którą mogliśmy przez kilka dni podziwiać w szatni naszego przedszkola.

29 XI wspólnie z rodzicami bawiliśmy się podczas spotkania „andrzejkowego”. Poznaliśmy kilka starych tradycyjnych zabaw. Niektóre trochę „uwspółcześniliśmy” Oj, było wesoło! Nie tylko dzieci miały okazję do śmiechu i zabaw. Rodzice spisali się na medal. Dziękujemy im również za przygotowanie słodkiego poczęstunku.
 

6 XII gościliśmy w naszym przedszkolu wyjątkowego gościa. Czekały na niego wszystkie dzieciaki. Mikołaj bawił się z nami wyśmienicie. Nie zapomniał również o prezentach. Dziękujemy św. Mikołaju :) :) :) i zapraszamy do nas znowu za rok !
 
20 XII  - odbyło się w naszej grupie świąteczne spotkanie z naszymi Rodzicami. Miło patrzeć jak nasze dzieciaki robią postępy i jak pięknie potrafią się zaprezentować w tańcu, śpiewie i podczas recytacji. Świąteczne ciasteczka udały się nam wybornie:) Wesołych świąt drodzy Rodzice!
 
17 I – to jeden z tych najważniejszych dni w przedszkolu. A co za stroje:) Wszyscy zadowoleni i zabawa była udana.
 
6 II – dzisiaj byliśmy na zajęciach edukacyjnych w Centrum Nauk Przyrodniczych. Dzieciaki były zainteresowane i bardzo aktywnie uczestniczyły we wszystkich proponowanych przez prowadzących formach. Na temat segregacji śmieci wiemy całkiem sporo:)
 
28 II – w ramach realizacji zadań wynikających z naszego planu rocznego, nasza grupa zorganizowała „Dzień szewca” w formie spotkania integracyjnego z pozostałymi grupami przedszkolnymi.  Zaprezentowaliśmy się również w krótkiej inscenizacji pt. „Stonoga”.
 
10 III – gościliśmy dzisiaj tatusia naszego Szymona. Jest policjantem i o swojej pracy  nam opowiadał. Przyniósł ze sobą wszelkie dostępne i bezpieczne przedmioty by przybliżyć nam rolę i funkcje jaką pełnią policjanci. Przy okazji przypomniał na również o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Bardzo dziękujemy za wizytę :)