Pszczółki Z życia grupy

11 IX po przerwie wakacyjnej byliśmy na „głośnym czytaniu w naszej osiedlowej bibliotece. Nie obyło się bez wesołej literatury  zaproponowanej przez panią Małgosię. Zachęcamy w imieniu pań bibliotekarek, do odwiedzenia ich wspólnie z dziećmi. Można wówczas założyć im kartę biblioteczną. Księgozbiór jest bardzo bogaty. Każdy znajdzie coś dla siebie.

13 IX korzystając z pięknej pogody wybraliśmy się na pierwszą pieszą wycieczkę na pobliskie ogródki działkowe. Obserwowaliśmy przyrodę, bogactwo owoców i warzyw, na drzewach i grządkach. Skończyliśmy piknikiem na trawie i wesołej zabawie.

17 IX obchodziliśmyŚwięto Kropki w naszej osiedlowej bibliotece. Poznaliśmy znaczenie słowa „kreatywność”. Wysłuchaliśmy ciekawego opowiadania o pewnej kropce i uczestniczyliśmy w ciekawych zabawach.

23 IX przywitaliśmy jesień barwnym korowodem. Chyba już nikt nie ma złudzeń, że jesień w pełni zagościła u nas.

24 IX gościliśmy w naszej grupie dwie panie dentystki, które w ramach prowadzonej przez PCK akcji „Biały ząbek wykonały przegląd stomatologiczny naszym dzieciakom. Była okazja do porozmawiania na temat ich pracy .

11 X wraz z ośmioosobową drużyną uczestniczyliśmy w kolejnej edycji „Rajdu przedszkolaka” zorganizowanej przez Miejska Komendę Policji. Musieliśmy się wykazać sprawnością fizyczną, szybkością i refleksem. Całkiem nieźle nam poszło. Dzieciakom bardzo się podobało tym bardziej, że wrócili z małymi upominkami i wspólnie zdobytym dyplomem.

15 X wybraliśmy się na spotkanie do naszej zaprzyjaźnionej osiedlowej biblioteki. Tematem spotkania było „Co jeść by zdrowo się odżywiać”. Wyszliśmy z niej bogatsi o wiedzę. Prawidłowo rozwiązaliśmy wszystkie przygotowane dla nas zadania.

22 X uczestniczyliśmy w drugiej już wycieczce po Opolu, której celem było bliższe poznanie naszego miasta. Zrobiliśmy prawie 6 km czyli więcej niż 10 tys. kroków. Daliśmy radę :) Najważniejszy był… piknik w pobliżu kanału Młynówka. W plecakach mieli same smakowitości :)

29 X obchodziliśmy Święto Dyni. W tym dniu motywem przewodnim naszych zajęć dydaktycznych i zabaw była właśnie dynia. Układaliśmy dyniowe sudoku, bawiliśmy się w dyniową grę. Zrobiliśmy dynię z rolki po papierze toaletowym. Ale najważniejszym elementem dzisiejszego święta były zwierzaki - cudaki z dyni, które dzieciaki wykonały wspólnie z rodzicami w domu. Z nich powstała wspaniała wystawka, którą mogliśmy przez kilka dni podziwiać w szatni naszego przedszkola.

29 XI wspólnie z rodzicami bawiliśmy się podczas spotkania „andrzejkowego”. Poznaliśmy kilka starych tradycyjnych zabaw. Niektóre trochę „uwspółcześniliśmy” Oj, było wesoło! Nie tylko dzieci miały okazję do śmiechu i zabaw. Rodzice spisali się na medal. Dziękujemy im również za przygotowanie słodkiego poczęstunku.