Pszczółki Rodzinne zabawy w domu

Propozycje zabaw rodzinnych :)
 
          Chyba najbardziej w obecnej sytuacji doskwiera nam fakt, że nie możemy wychodzić z domu. Pół biedy jeśli ktoś jest tym szczęśliwcem, który posiada dom choćby z niewielkim ogródkiem.
Myślę, że to dobry czas na przypomnienie sobie zabaw z dzieciństwa. Rodzice czyli dziadkowie naszych dzieci też są skarbnica wiedzy na ten temat, czyli jak zorganizować sobie i rodzinie czas bez zbędnych pomocy i akcesoriów. Żeby spędzić ten czas ze sobą a nie obok siebie.
 
Stare ale sprawdzone zabawy

  • „Bierki i pchełki” - może gdzieś w szufladzie znajdą się te zapomniane pomoce. W bierki graliśmy już w przedszkolu i uwierzcie, że dzieciaki radzą sobie całkiem dobrze. Dobra okazja do współzawodnictwa oraz rozwijania sprawności rączek. Dodatkowo ćwiczymy u dzieci cierpliwość i precyzję rąk.
  • „Kółko i krzyżyk”- polecam, prosta aż do bólu a zajmie dzieci na dłuższy czas bo najbardziej chcą ...wygrać z rodzicem :)
  • „Państwa i miasta”- ale oczywiści w bardzo uproszczonej wersji. Trzeba zastąpić klasycznie wpisywane kategorie na coś łatwiejszego dla dzieciaków (np. postaci z bajek, słodycze, kolory, itp.). Połączcie się w drużyny: dziecko z mamą przeciwko tacie czy tato z córką przeciwko bratu.