Muchomorki Żyj zdrowo i kolorowo

Znalezione obrazy dla zapytania grafika wiosenne drzewko

RODZINNA  ZABAWA
 
         Marzec nieodmiennie kojarzy nam się z rychłym przyjściem wiosny, a co za tym idzie ze zmianami, jakie zaczną dziać się w świecie przyrody.
         W te właśnie dni proponujemy wybrać się z dzieckiem na spacer i pozwolić mu wybrać jakieś drzewko lub inną roślinę, która zostanie jego „najbliższym przyjacielem” na następnych kilka miesięcy.
         Wytłumaczmy dziecku, że będziemy wielokrotnie odwiedzać „przyjaciela” i sprawdzać, co u niego słychać.
         Przy każdej kolejnej wizycie rozmawiajmy o tym, jak roślinka wygląda, jakie zmiany u niej widać, czy zaczęła już puszczać pąki, czy ma jakieś liście, może kwiaty?
         Zachęćmy dziecko, aby po każdej wizycie u „przyjaciela” rysowało jego aktualny portret. Zachowajmy te obrazki, a kiedy znów nadejdzie zima, z chęcią wspólnie pooglądamy ten, jedyny w swoim rodzaju „pamiętnik”.

 
 
Znalezione obrazy dla zapytania grafika zabawy dzieci wiosną
 
RADY NA WIOSENNĄ ALERGIĘ
 
Nadchodzi trudny czas dla alergików. Rośliny pylą, pyłki atakują głównie drogi oddechowe. Pojawia się katar, kaszel, łzawienie oczu. Jak skutecznie pomóc dziecku?

  1. OCZYSZCZAJ NOS.  Kilka razy dziennie podawaj maluszkowi do nosa sól fizjologiczną, spray z morską wodą. Oczyszczą go z pyłku.
  1. NA SPACER WYCHODŹCIE NAJLEPIEJ PO DESZCZU. Wtedy pyłków jest najmniej. Jeśli świeci słońce, zabieraj na spacer paczkę chusteczek i wodę. Gdy dziecku zaczną łzawić oczy lub pojawi się katar, przemyj mu buzie i oczy. Po powrocie do domu wykąp malca i zmień mu ubrania.
  1. KONIECZNIE IDŹ Z DZIECKIEM DO LEKARZA.  Jeśli ma silną alergię na pyłki, musi dostawać leki. Zwykle są to środki antyhistaminowe zmniejszające stan zapalny oraz antyalergiczne spreje do nosa.