Muchomorki O grupie

Czy nóżka cię nie boli, Muchomorku,
gdy stoisz tak na niej od wtorku do wtorku?
Kapelusz przed słońcem i deszczem chroni, niczym parasol,
ach, piękną tyś ozdobą lasu!

Czepek twój, białymi piegami się mieniący
mówi:
nie jedz mnie, bom trujący!

Witamy w grupie "Muchomorki"!!

Już czwarty rok nasza grupa należy do grona przedszkolaków. Jest u nas 14 dziewczynek i 11 chłopców.
    Odeszły od nas nasze pięciolatki: Hania, Natalia, Dorotka i Mikołaj a doszli: Nayden, Antosia, Justynka i Igorek. Jesteśmy grupą 6 latków i w tym roku solidnie przygotowujemy się do szkoły :) trzymajcie za nas kciuki!!

Panie, które sprawują opiekę w grupie to nauczycielki: pani Agnieszka, pani Ola oraz pani Wiola, a także nasza pani Weronika, która dba o nasze grzuszki :)

Podstawę programowąw roku szkolnym 2019/2020  realizować będziemy w oparciu o program "Olek i Ada" wydawnictwa MAC.
    Z pewnością będziemy doświadczać i odkrywać świat wszystkimi zmysłami.
Pozwoli nam to znakomicie przygotować się do szkoły. W dalszym ciągu bedziemy realizować min. "Bajkoterapię",  elementy metody Dobrego Startu M.Bogdanowicz, elementy met. Gruszczyk-Kolczyńskiej- dziecięca matematyka, zabawy ruchowe do muzyki B.Strauss, C.Orfa.

W tym roku wejdziemy w program z MOSIR dotyczącym ruchu i zajęć gimnastycznych. Ponadto będziemy realizować wiele projektów edukacyjnych w tym sensorycznych.  W dalszym ciągu bedziemy uczestniczyć w zajęciach w Centrum Nauk Przyrodniczych oraz w bibliotece.

Mamy nadzieję, że ten rok niestety już ostatni rok przyniesie nam mnóstwo ciekawych i niezapomnianych przygód. Ahoj przygodo...