KWARANTANNA

12.11.2021

20.11.2021

Drodzy Rodzice
Z przykrością informuję, że od dziś do 29 listopada na kwarantannie musi być 15 dzieci z grupy Żabek, które miały kontakt z zakażonym pracownikiem przedszkola. Pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej będą o tym indywidualnie Państwa informować.
Na prośbę Sanepidu już przekazywałyśmy Państwu tę wiadomość. Dziękuję za Państwa zrozumienie i spokój przewijający się w rozmowach.

Dyrektor PP- 29, A. Milenkiewicz

14.11.2021

Szanowni Państwo, decyzją Sanepidu trzy grupy przedszkolne po stwierdzonym zakażeniu Covid, od poniedziałku do piątku będą zamknięte. Dzieci, które miały kontakt z osobami zakażonymi mają wyznaczoną kwarantannę, a ich rodzice mają prawo do zasiłku ZUS z tytułu opieki nad nimi. Rodzice dzieci, które nie mają wyznaczonej kwarantanny, prawdopodobnie nie będą mogli z tego zasiłku skorzystać, jeśli pozostaną z dziećmi w domu. Jeśli mają Państwo możliwość zapewnienia opieki innej osoby, byłoby to dobre ze względów epidemicznych. Jeśli nie jest to możliwe, przedszkole od poniedziałku przyjmie dzieci, które nie mają wyznaczonej kwarantanny. Dzieci te będą przebywały w dwóch mieszanych grupach i jeśli w nich pojawią się zakażenia, także zostaną wysłane na kwarantannę. Bardzo proszę o bardzo wnikliwe przeanalizowane takiej sytuacji. Bardzo proszę o kontaktowanie się z nauczycielami z grup i przekazywanie informacji, dla których dzieci będzie konieczne zapewnienie opieki w przedszkolu. Sytuacja jest bardzo dynamiczna, więc musimy być przygotowani na każdą ewentualność. Jednocześnie bardzo proszę o informowanie nas o kazdym przypadku zakazenia.  Pozdrawiam serdecznie.

A. Milenkiewicz, Dyrektor PP-29

13.11.2021

Szanowni Rodzice z przykroscią informuję, że ze względu na kolejny potwierdzony pozytywny wynik zakażenia koronawirusem, będą Państwo informowani o nałożeniu kwarantanny na dzieci z grupy Słoneczek, Krasnoludków (które były odbierane po 15.30) oraz odbieranych po godzinie 16.00 dzieci z grupy Biedronek i Wiewiórek. O dokładnym terminie kwarantanny będą informować pracownicy Sanepidu. W tej bardzo trudnej dla nas wszystkich sytuacji, mogę zapewnić, że nauczyciele będą do Państwa dyspozycji na grupowych kontach what's app, będą publikować propozycje zabaw dla dzieci pozostających w domach na kwarantannie. Życzę dużo spokoju w tej bardzo dynamicznej sytuacji.

A. Milenkiewicz.

12.11.2021

Szanowni Państwo,

decyzją Sanepidu część naszych przedszkolaków w dniach od 12 do 20 listopada zostało wysłanych na kwarantannę. Termin kwarantanny uzależniony jest od obecności dzieci w przedszkolu i kontaktach z tego pobytu wynikających. Pracownicy Sanepidu przekazują Państwu dokładne informacje. Bardzo proszę o cierpliwe oczekiwanie na te informacje. Jednocześnie zapewniam, że nauczyciele z poszczególnych grup od poniedziałku, 15 listopada do piątku 19 listopada, na stronie placówki będą publikować propozycje zajęć i zabaw do urozmaicenia Państwa wspólnego czasu z dziećmi.Sytuacja, w której znaleźliśmy się jest dla wszystkich trudna, ale wierzę, że wkrótce wrócimy do normalnej pracy i opiekowania się naszymi przedszkolakami.

Życzę tego Państwu i moim Koleżankom z całego serca.

A. Milenkiewicz, Dyrektor PP- 29 w Opolu.