Krasnoludki Z życia grupy

Znalezione obrazy dla zapytania grafika choinka
SPOTKANIE CHOINKOWE Z RODZICAMI

9 grudnia odbyło się spotkanie choinkowe z Rodzicami. Dzieci zaprezentowały piosenki i tańce związane ze Świętami. Następnie wspólnie z rodzicami wykonywali różne ozdoby choinkowe, korzystając z bogatego materiału plastyczno-przyrodniczego. Udekorowana wspaniałymi ozdobami nasza choinka wyglądała przepięknie. W tej świątecznej atmosferze wszyscy składali sobie serdeczne życzenia. Wszystkim uczestnikom podobało się spotkanie. Na pewno jeszcze nie raz spotkamy się w takim gronie.

Znalezione obrazy dla zapytania grafika mikolaj
WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

6 grudnia przybył do naszego przedszkola długo oczekiwany Święty Mikołaj. Dzieci wspólnie z naszym gościem świetnie się bawiły. Było dużo zagadek, śmiechu, tańców i wspólnej zabawy. Narobiło się dużo bałaganu i dzieci z Mikołajem miały wiele do sprzątania. Wszyscy bardzo aktywnie uczestniczyli w proponowanych zabawach, śpiewali też piosenki o Mikołaju. Po zakończonej zabawie na wszystkie dzieci czekały upragnione prezenty.
Znalezione obrazy dla zapytania grafika górnik

POZNAJEMY ZAWÓD GÓRNIKA

4 grudnia dzieci poznały kolejny zawód – GÓRNIKA. Brały aktywny udział w programie słowno-muzycznym przygotowanym przez dzieci z grupy Wiewiórek przybliżający nam ten trudny i niebezpieczny zawód. W swojej sali podczas zajęć też nabywały wiedzę o pracy górnika, wykonywały tematyczne prace plastyczne.

Znalezione obrazy dla zapytania grafika krawiec
POZNAJEMY ZAWÓD KRAWCA

29 listopada nasze przedszkolaki miały okazję poznać zawód krawca. Oglądały akcesoria potrzebne do szycia ubrań. Śledziły zmieniającą się modę na przestrzeni wieków oraz stroje swoich ulubionych bohaterów bajek. Naśladowały szycie ubranka dla lalki oraz wykonywały prace plastyczne.
Znalezione obrazy dla zapytania grafika miś pluszowy
ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada przypadało Święto Pluszowego Misia. Wszystkie Misie w domu i w sali miały w tym dniu swoje urodziny. Dzieci dowiedziały się dlaczego jest takie święto. Po wspólnych zabawach ruchowych związanych z misiem  wszyscy razem ozdobiły dużą sylwetę misia, wykorzystując różne materiały i techniki plastyczne.

Znalezione obrazy dla zapytania grafika konserwator w przedszkolu

POZNAJEMY ZAWÓD WOŹNEGO-KONSERWATORA

W listopadzie gościł w naszej sali nasz przedszkolny pan woźny-konserwator. Opowiadał o swojej pracy jaką wykonuje na terenie naszej placówki. Pokazywał wiele interesujących i ciekawych narzędzi do wykonywania różnych prac naprawczych.
Znalezione obrazy dla zapytania grafika pielęgniarka

POZNAJEMY ZAWÓD PIELĘGNIARKI

W listopadzie odwiedziła nas mama Jeremiego i zapoznała z bardzo ważną i odpowiedzialną pracą jaką wykonuje. Jest pielęgniarką i opiekuje się noworodkami w szpitalu. Przyniosła ze sobą przedmioty i rzeczy którymi posługuje się podczas opieki nad malutkimi dziećmi.
Znalezione obrazy dla zapytania grafika pasowanie na przedszkolaka

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

15 listopada – dzień „Pasowania na Przedszkolaka” mamy już poza sobą. Na to spotkanie goście (Rodzice, rodzeństwo, babcie i dziadkowie) przybyli bardzo licznie, co podkreśliło rangę tej pierwszej, bardzo udanej imprezy. Dzieci postarały się (mimo, że na próbach bywało ciężko). Rodzice pięknie zaangażowali się w przygotowania. Teraz nasze prawowite już PRZEDSZKOLAKI z większą ochotą i radością będą uczęszczały do naszego przedszkola, gdzie czeka ich tyle ciekawych i wesołych chwil.

Znalezione obrazy dla zapytania grafika dynie
ŚWIĘTO DYNI

29 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy „Dzień Dyni”.
W tym dniu została zorganizowana wystawa dyniowych „stworków”, jakie wykonały dzieci z całego przedszkola w domu wspólnie z rodzicami. Były to bardzo piękne i niezwykle pomysłowe prace (za które bardzo dziękujemy naszym rodzicom).