Krasnoludki Z życia grupy

Znalezione obrazy dla zapytania: grafika dzień babci i dziadka
DZIEŃ BABCI I DZIADKA

30 stycznia był dla nas dniem szczególnym.  Gościliśmy nasze najukochańsze Babcie i najwspanialszych Dziadków. Z okazji ich święta dzieci zaprezentowały program słowno-muzyczny, w którym nie zabrakło wierszy, piosenek, tańców i inscenizacji teatralnych. Po złożeniu życzeń każda Babcia i Dziadek otrzymali od dzieci prezenty. Na zakończenie wszyscy częstowali się pyszną herbatą, kawą i słodkościami. 
 

Znalezione obrazy dla zapytania grafika bal karnawałowy
BAL KARNAWAŁOWY  
 
17 stycznia w naszym przedszkolu odbył się bal przebierańców w scenerii pt. „Na chińskim dworze”. Choć nasze maluszki w tym okresie chorowały to znaczna część grupy uczestniczyła w zabawach, tańcach, pląsach i konkursach prowadzonych przez wodzireja.  Wcześniej mieliśmy wykonane zdjęcia w naszych kostiumach i przebraniach. Dzieci świetnie się bawiły – co można zobaczyć na zdjęciach zamieszczonych w naszej galerii. Zachęcamy!

 
 
Znalezione obrazy dla zapytania grafika przedszkolne jasełka i wigilia
WIGILIA PRZEDSZKOLNA

16 grudnia to dzień dla nas szczególny i uroczysty. W tym dniu wszyscy uczestniczą w przedszkolnej Wigilii. Przed uroczystym posiłkiem w sali gimnastycznej w szkole, oglądaliśmy „Jasełka” przedstawione przez grupę „Żabek”. Przedszkolaki w charakterystycznych strojach ukazały nam historię narodzenia Jezusa. Następnie wróciliśmy do sali, gdzie czekał na nas odświętnie udekorowany stół z wieloma przysmakami. Nie zabrakło tradycyjnego łamania się opłatkiem, składania życzeń i śpiewania kolęd.

Znalezione obrazy dla zapytania grafika choinka
SPOTKANIE CHOINKOWE Z RODZICAMI

9 grudnia odbyło się spotkanie choinkowe z Rodzicami. Dzieci zaprezentowały piosenki i tańce związane ze Świętami. Następnie wspólnie z rodzicami wykonywali różne ozdoby choinkowe, korzystając z bogatego materiału plastyczno-przyrodniczego. Udekorowana wspaniałymi ozdobami nasza choinka wyglądała przepięknie. W tej świątecznej atmosferze wszyscy składali sobie serdeczne życzenia. Wszystkim uczestnikom podobało się spotkanie. Na pewno jeszcze nie raz spotkamy się w takim gronie.
 
Znalezione obrazy dla zapytania grafika mikolaj
WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

6 grudnia przybył do naszego przedszkola długo oczekiwany Święty Mikołaj. Dzieci wspólnie z naszym gościem świetnie się bawiły. Było dużo zagadek, śmiechu, tańców i wspólnej zabawy. Narobiło się dużo bałaganu i dzieci z Mikołajem miały wiele do sprzątania. Wszyscy bardzo aktywnie uczestniczyli w proponowanych zabawach, śpiewali też piosenki o Mikołaju. Po zakończonej zabawie na wszystkie dzieci czekały upragnione prezenty.
Znalezione obrazy dla zapytania grafika górnik

POZNAJEMY ZAWÓD GÓRNIKA
 
4 grudnia dzieci poznały kolejny zawód – GÓRNIKA. Brały aktywny udział w programie słowno-muzycznym przygotowanym przez dzieci z grupy Wiewiórek przybliżający nam ten trudny i niebezpieczny zawód. W swojej sali podczas zajęć też nabywały wiedzę o pracy górnika, wykonywały tematyczne prace plastyczne.

 
Znalezione obrazy dla zapytania grafika krawiec
POZNAJEMY ZAWÓD KRAWCA
 
29 listopada nasze przedszkolaki miały okazję poznać zawód krawca. Oglądały akcesoria potrzebne do szycia ubrań. Śledziły zmieniającą się modę na przestrzeni wieków oraz stroje swoich ulubionych bohaterów bajek. Naśladowały szycie ubranka dla lalki oraz wykonywały prace plastyczne.
Znalezione obrazy dla zapytania grafika miś pluszowy
ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA
 
25 listopada przypadało Święto Pluszowego Misia. Wszystkie Misie w domu i w sali miały w tym dniu swoje urodziny. Dzieci dowiedziały się dlaczego jest takie święto. Po wspólnych zabawach ruchowych związanych z misiem  wszyscy razem ozdobiły dużą sylwetę misia, wykorzystując różne materiały i techniki plastyczne.

 
Znalezione obrazy dla zapytania grafika konserwator w przedszkolu
 
POZNAJEMY ZAWÓD WOŹNEGO-KONSERWATORA
 

W listopadzie gościł w naszej sali nasz przedszkolny pan woźny-konserwator. Opowiadał o swojej pracy jaką wykonuje na terenie naszej placówki. Pokazywał wiele interesujących i ciekawych narzędzi do wykonywania różnych prac naprawczych.