Biedronki Z życia grupy

        
„POWITANIE JESIENI”
 
        W tym roku już tradycyjnie powitaliśmy nową porę roku-jesień organizując uroczysty korowód jesienny uliczkami osiedla. Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie pomysłowych i ładnych symboli jesiennych.„OGNISKO INTEGRACYJNE”
 
        28 września odbyło się długo oczekiwane ognisko, na którym spotkaliśmy się (dzieci i rodzice), aby zintegrować się, poznać z nowymi dziećmi i ich rodzicami, no i przede wszystkim dobrze się bawić i zjeść upieczoną przy ognisku kiełbaskę. Spotkanie było bardzo udane, pogoda mimo wszystko dopisała.Rodzice bardzo się zaangażowali i za to bardzo jestem wdzięczna.  Bardzo dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólnie spędzony czas! 


"Dzień Chłopca"

01.10.2018 obchodziliśmy w naszej grupie święto chłopców. Z tej okazji braliśmy udział w wielu zabawach i konkursach.Dziewczynki wręczyły kolegom upominki.Nie obyło się również bez tradycyjnego  „Sto lat!”, szalonej zabawy z tańcami i słodkiego poczęstunku(który został po ognisku). To był dzień pełen wrażeń, pozytywnych emocji, tańców, śpiewów. 


TEATRZYK „WRÓBELEK ELEMELEK”
 
4 października aktorzy z Teatrzyku „Wróbelka Elemelka” przybyli do nas z przedstawieniem pt. „Bezpieczna droga do przedszkola”. Podczas wspólnych zabaw dzieci miały okazję poznać i utrwalić zasady bezpiecznego poruszania się po ulicy i zachowania bezpieczeństwa w różnych sytuacjach dnia codziennego. Wszyscy świetnie się bawili:) 

MINISPARTAKIADA

   11 października odbyła się "Minispartakiada" organizowana przez wszytskie grupy. Dzieci starsze rywalizowały ze sobą w różnych konkurencjach sportowych. Było dużo śmiechu i zabawy :) 

WSPÓLNE SADZENIE DRZEW
 
17 października wraz z "Zielenią Miejską" sadziliśmy drzewka w naszym ogrodzie przedszkolnym. Dzieci były zainteresowane procesem sadzenia drzew, dopytywały o różne rzeczy związane z całym  przebiegiem. Wszyscy świetnie się bawili.


TEATR EKOSTUDIO

30 października po raz pierwszy w tym roku wybraliśmy się do Teatru Ekostudio na spektakl dla najmłodszych. Dzieci dowiedziały się czym jest straszny SMOG i jak z nim walczyć!

Kiedy czarny dym poleci,
Bo ktoś pali w piecu śmieci.
Wtedy tu przybędzie wnet,
Raz, dwa, trzy drużyna Zet.


Uroczyste obchody 100 lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości!

Z okazji obchodów 100lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości dnia 09.11.2018 nasze Przedszkole świętowało ten dzień w bardzo uroczysty sposób. Dzieci z wszystkich grup wzięły udział w biało-czerwonym pochodzie oraz każda z grup przedstawiła krótkie wystąpienie. Zwieńczeniem uroczystości było wspólne śpiewanie  Hymnu Państwowego o godz. 11:11. 

"CENTRUM NAUK PRZYRODNICZYCH"
    13 listopada 2018 wybraliśmy się do Centrum Nauk Przyrodniczych na zajęcia pt. " Juz kolory znam segreguję sam". Dzieci przypomniały i utrwaliły sobie zasadę segregacji. Poznały również środowisko w jakim żyje dżdżownica. Podczas zajęć dzieci były  zaciekawione, zajęcia bardzo im się podobały.


„WYJŚCIE DO BIBLIOTEKI”

 
        22 listopada po raz pierwszy w tym roku wybraliśmy się do Biblioteki Publicznej w Opolu na zajęcia pt „Patriotyzm”. Podczas zajęć mieliśmy okazję obejrzeć i posłuchać książeczki, które czytała nam pani bibliotekarka o Polskich Legendach Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach i dzieliły się swoimi wiadomościami o Polsce. Na koniec zaśpiewały Hymn Polski oraz znane patriotyczne pieśni i piosenki patriotyczne.

 

„WYJŚCIE DO BIBLIOTEKI”
 
        13 grudnia wybraliśmy się do Biblioteki Publicznej w Opolu na zajęcia pt „Zazdrość”. Podczas zajęć mieliśmy okazję obejrzeć i posłuchać książeczki, które czytała nam pani bibliotekarka. Dzieci opowiadały o własnych doświadczeniach związanych z zazdrością. Na zakonczenie zajęć kolorowaliśmy obrazki.

UROCZYSTA WIGILIA

     Jak co roku, zgodnie z podtrzymywaną od lat tradycją, 18 grudnia 2018 roku w naszym Przedszkolu odbyło się Spotkanie Wigilijne.  W pierwszej części spotkania, nasze Biedroneczki przedstawiły jasełka pt. „Chrystus się nam narodził ",, życzeniami zaś obdarowała wszystkich Pani Dyrektor. 
Następnie nadeszła pora wspólnego łamania się opłatkiem. To niezwykle wzruszający moment, który zapada przedszkolakom w pamięci na długie lata. I wreszcie czas wspólnego posiłku. Podczas Wigilii spiewaliśmy znane kolędy oraz pastorałki. 


SPOTKANIE Z RODZICAMI 

     19 grudnia 2018 odbyło się przedświąteczne spotkanie z rodzicami.  Dzieci ku uciesze swoich rodziców, w pięknych strojach przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus, oprawioną kolędami i pastorałkami.  Po występie dzieci rozpoczęły dekorowanie  ciastek. To był wyjątkowy czas.