Biedronki O grupie

WITAMY, JESTEŚMY „BIEDRONECZKI”

Nasza grupa liczy 25 dzieci wśród których jest 9 dziewczynek i 16 chłopców. Jesteśmy grupą 4- 5 latków. Znamy się już dobrze i lubimy ze sobą przebywać  i z radością poznajemy  i zaprzyjaźniamy się z nowymi dziećmi, które od września są w naszej grupie.
     Grupą opiekują się nauczycielki: pani Agatka, pani Ania i pani Marysia. Pomaga nam pani Sylwia, która zawsze dba o nasze brzuszki i o naszą salę. W tym roku zamiast leżakowania mamy zabawy uspakajające, odprężające przy muzyce relaksacyjnej oraz inne zabawy skupiające uwagę.
     W tym roku szkolnym nasza praca będzie oparta na programie „Planeta dzieci”   Wydawnictwo „WSiP” i nowej Podstawie Programowej 2017 roku. Będziemy skupiać się na wszechstronnym rozwoju poznawczym dziecka opartym na koncepcji poznawania otaczającego nas świata, pozwalająca na rozbudzenie naturalnych zainteresowań dzieci.

W ciągu dni upływających na zabawie mamy również miejsce na zajęcia z naszymi paniami: rytmikę prowadzoną przez p. Marzenkę i j. angielski prowadzony przez p. Anię. Na zajęciach uczymy się śpiewać, malować i tańczyć. Poprzez zabawy logopedyczne rozwijamy naszą mowę w czasie ciekawych zabaw rozwijających aparat artykulacyjny.
     W pracy dydaktyczno – wychowawczej będziemy nadal korzystać z zabaw ruchowych wg Klanzy, W. Sherborne, do muzyki B. Strauss oraz C.Orffa, będziemy wprowadzać elementy Metody Dobrego Startu, będziemy stosować elementy met. Gruszczyk – Kolczyńskiej by rozwijać umiejętności matematyczne. Kontynuujemy  elementy „Bajkoterapii” przeciwdziałając agresji i niepożądanym zachowaniom.
    Mamy dużą nadzieję, że ten rok szkolny przyniesie nam  w wiele ciekawych i niezapomnianych przeżyć. Będzie obfitował w niezapomniane wspaniałe chwile spędzone wspólnie. A praca przyniesie nam radość z poznawania pięknego świata.