Biedronki O grupie

WITAMY, JESTEŚMY „BIEDRONECZKI”

Nasza grupa liczy 25 osób. Jesteśmy grupą 4- 5 latków. Znamy się już dobrze i lubimy ze sobą przebywać,  i z radością poznajemy  i zaprzyjaźniamy się z nowymi dziećmi, które od września są w naszej grupie.

Grupą opiekują się nauczycielki: Pani Iwonka oraz Pani Marzenka.  . Pomaga nam pami Ania, która zawsze dba o nasze brzuszki i o naszą salę. W tym roku zamiast leżakowania mamy zabawy uspakajające, odprężające przy muzyce relaksacyjnej oraz inne zabawy skupiające uwagę.

W tym roku szkolnym nasza praca będzie oparta na programie „Ada i Olek”  Wydawnictwo „Mac” i nowej Podstawie Programowej 2017 roku. Będziemy skupiać się na wszechstronnym rozwoju poznawczym dziecka opartym na koncepcji poznawania otaczającego nas świata, pozwalająca na rozbudzenie naturalnych zainteresowań dzieci.

W pracy dydaktyczno – wychowawczej będziemy nadal korzystać z zabaw ruchowych wg Klanzy, W. Sherborne, do muzyki B. Strauss oraz C.Orffa, będziemy wprowadzać elementy Metody Dobrego Startu, będziemy stosować elementy met. Gruszczyk – Kolczyńskiej by rozwijać umiejętności matematyczne. Kontynuujemy  elementy „Bajkoterapii” przeciwdziałając agresji i niepożądanym zachowaniom. W tym roku będziemy realizować  elementy projektu programu terapeutycznego „Przyjaciele Zippiego", urozmaicimy nasze zajęcia zabawami sensorycznymi oraz wieloma innymi propozycjami zabaw. Czeka nas współpraca z Miejską Biblioteką.

Mamy dużą nadzieję, że ten rok szkolny przyniesie nam  w wiele ciekawych i niezapomnianych przeżyć. Będzie obfitował w niezapomniane wspaniałe chwile spędzone wspólnie. A praca przyniesie nam radość z poznawania pięknego świata.