Wiewióreczki Z życia grupy

Tydzień 18. Co można robić zimą?
Drodzy Rodzice!
         W minionym tygodniu rozmawialiśmy z dziećmi o tym, skąd się bierze śnieg. Dzieci próbowały wyjaśnić pochodzenie śniegu, dzieląc się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami.  Każde dziecko mogło dotknąć, pougniatać, powąchać śnieg, a następnie podzielić się z grupą swoimi spostrzeżeniami, co do jego właściwości. Wspólnie zastanawialiśmy się, jakimi słowami można opisać śnieg. Dzieci zastanawiały się również nad pytaniem czy śnieg jest czysty? Dzieliły się własnymi doświadczeniami i spostrzeżeniami. Zapoznały się ze zmiennymi właściwościami śniegu przeprowadzając eksperymenty i zabawy badawcze.
                Poznaliśmy również literkę „U,u” oraz cyfrę „8”, a także rozpoczęliśmy przygotowania do Dnia Babci
i Dziadka.

Jak mogą Państwo w codziennych aktywnościach wesprzeć swoje dziecko?
W celu utrwalenia informacji o właściwościach śniegu, możecie Państwo w dowolny sposób pobawić się
z dzieckiem na śniegu lub wykonać dowolny eksperyment ze śniegiem. Możecie również sprawdzić, jakie ślady zostawiacie na śniegu, porównać wielkości butów, a następnie poszukać innych śladów na nim pozostawionych.