Słoneczka Język angielski

JĘZYK ANGIELSKI W PRZEDSZKOLU
W roku szkolnym 2018/19 dzieci z grupy „Słoneczek”
pracują z programem „Hippo and Friends” wyd. Cambridge

PODSUMOWANIE PRACY DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZEJ
W MIESIĄCU:

Dziecko:
  • poznaje piosenkę „Hello” oraz podejmuje próby samodzielnego przedstawienia się
  • poznaje części ciała podczas zabawy „Head shoulders, knees…”
  • układa postać człowieka nazywając poszczególne części ciała.
  • poznaje tradycję święta Halloween oraz związane z nim słownictwo
Język czynny: hello, good bye, head, shoulders, knees (…), ghost, spider, cat, bat, monster, trick or treat (…)
Przykładowe struktury językowe“Touch your knees”, “Where's the head?”, “Clap your hands”, “Stomp your legs”

Dziecko
  • poznaje liczebniki od 1-10 oraz piosenki :„Ten in the bed”, „Five little monkeys”, „Hickory, dickory” „How many fingers?”
  • poznaje nazwy warzyw
  • poznaje piosenkę „Old McDonald” oraz nazwy zwierząt hodowlanych.
  • poznaje nazwy produktów żywnościowych.
Język czynny: numerals 1-10, broccoli, potato, tomato, carrot, corn, milk, butter, water, cow, sheep, rooster, chicken, dog, cat.
Przykładowe struktury językowe: „Do you like?”, Yes I do / No, I don’t”, „Coun’t to five / ten”, „Is this a cow? Yes it is / No it isn’t”.

Dziecko
  • poznaje zimowe słownictwo podczas śpiewania piosenek „I’m a little Snowman”, „Where is Santa?”, „Ten little gingerbread men”
  • poznaje  słownictwo świąteczne podczas zabawy „Gingerbread boys and gingerbread girls”
  • poznaje nazwy zabawek -   „What do you want for Christmas?”,