Pszczółki Z życia grupy


We wtorek 18.12.2018r w naszym przedszkolu odbędzie się UROCZYSTA WIGILIA, w której udział wezmą wszystkie dzieci oraz cały personel przedszkola. Spotkanie rozpoczną krótkie „Jasełka” przygotowane przez grupę „Biedonek” oraz wspólne śpiewanie najbardziej znanych, tradycyjnych kolęd. Następnie każda grupa przejdzie do swojej sali na odświętny, wigilijny obiad. Prosimy o uroczyste ubranie dzieci w tym dniu.


MIKOŁAJ
 
7 grudnia nasze kochane i bardzo podekscytowane „Pszczółki”, w wielkim napięciu i niepewności oczekiwały na przybycie MIKOŁAJA. Na tą okazję pięknie się ubrały, baaaardzo starały się być grzeczne. W sali „Biedronek” miał nas odwiedzić ten długo wyczekiwany GOŚĆ !!!
Mikołaj przyszedł do nas tak po prostu i wcale nie był straszny: bawił się z nami, śmiał i tańczył, i w ogóle był bardzo wesoły. Zrobiliśmy razem wspólne zdjęcie. Po zabawie otrzymały prezenty od Mikołaja. Nareszcie, spełniły się marzenia dzieciaków!!!
 


ZAJĘCIE OTWARTE DLA RODZICÓW
 
28 listopada  wszyscy chętni Rodzice wzięli udział w zajęciach otwartych prowadzonych metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Spotkanie to było bardzo udane. Rodzice przybyli bardzo licznie i świetnie się bawili. Radości i śmiechu było co niemiara!!! Dobrze było się poznać w takiej „nowej sytuacji” jakim jest zajęcie otwarte – z aktywnym uczestnictwem Rodziców, bo dzieci zachowywały się  tak inaczej i czasami zaskakiwały.
 

JESIENNY AEROBIK
 
21 listopada chętni Rodzice wraz z dziećmi spotkali się w sali Pszczółek na Jesiennym Aerobiku. Zajęcia prowadził pan Mateusz, tato Aurelki. Wszyscy świetnie się bawili biorąc udział w proponowanych zabawach muzyczno-rytmicznych. Było dużo śmiechu i radości. Planujemy ponownie spotkać się wiosną na podobnych zajęciach. Wszystkich serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy.GŁOŚNE CZYTANIE BAJEK
 
16 listopada odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Głośne czytanie bajki przez Rodzica”. Tym razem odwiedziła nas mama Aurelki, która czytała utwór pt. „Przygody Olafa”. Aurelka natomiast pomagała swojej mamie prezentując ilustracje dla swoich koleżanek i kolegów. Mama i córka zrobiły też nam niespodziankę. Obie Panie przebrały się w stroje odpowiednie dla głównych bohaterów bajki. Wszystkim bardzo spodobało się spotkanie.

 

WIZYTA W BIBLIOTECE
 
16 listopada byliśmy z kolejną wizytą w naszej osiedlowej bibliotece. Spotkanie było poświęcone odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Dzieci utrwaliły wcześniej zdobytą na ten temat wiedzę, zaprezentowały patriotyczny wiersz i piosenkę oraz wykonały naszą flagę. Dowiedziały się też nowych faktów z historii naszego kraju. Zapoznały się z wieloma książkami poświęconymi dawnej i współczesnej Polsce.
 

100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI
 
9 listopada w naszym przedszkolu uroczyście obchodziliśmy 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Najpierw wszystkie dzieci wraz z Paniami wzięły udział w pochodzie po najbliższej okolicy. Każdy miał jakiś symbol Polski: chorągiewki, kotyliony, wiaterki w kolorach biało-czerwonych itp. Następnie wszyscy wrócili do budynku i zebrali się w sali Biedronek. Tam każda grupa zaprezentowała jakiś utwór poświęcony dzisiejszej uroczystości. Były recytowane patriotyczne wiersze i piosenki wraz z interpretacją ruchową. A o godzinie 11.11 wszyscy razem zaśpiewali nasz hymn narodowy. W tym dniu też została zorganizowana wystawa patriotycznych kotylionów, które zostały wykonane przez rodziców i dzieci.


 
GŁOŚNE CZYTANIE BAJEK
 
30 października gościł w naszej grupie pan Mateusz, tato Aurelki, który w ramach programu „Głośne czytanie w wykonaniu Rodziców” czytał dzieciom bajkę pt. „Złotowłosa i trzy misie”. Tato Aurelki przeczytał skupionym i zainteresowanym dzieciom o przygodach głównej bohaterki w domu rodziny misiów. Aurelka jako asystentka z dumą demonstrowała ilustracje SWOJEJ książeczki Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony przedszkolaków. Pragniemy częściej spotykać się z chętnymi rodzicami w wyżej wymienionym celu.


ŚWIĘTO DARÓW JESIENI

23 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy ,,Święto darów Jesieni". Rodzice wspólnie z dziećmi przygotowali pomysłowe i piękne „Jesienne cudaki” z ziemniaków, owoców, warzyw oraz darów z lasu i parku, które można oglądać na wystawie w szatni przedszkola. Nasza grupa zorganizowała wystawę w sali Pszczółek.

 

GŁOŚNE CZYTANIE BAJKI
 
12 października gościliśmy w naszej grupie mamę Lenki, która przyszła do nas w ramach programu „Głośne czytanie w wykonaniu Rodziców”. Przyniosła ze sobą ulubioną bajeczkę Lenki pt. „Basia i dentysta”. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały czytanej bajki, a Lena pokazywała dzieciom piękne ilustracje.
Była to bardzo miła i pełna uroku wizyta, którą dzieci będą na pewno pamiętać. Zapraszamy innych odważnych Rodziców na spotkania do naszej grupy! Może też z jakąś książeczką dla dzieci?

 

TEATRZYK „WRÓBELEK ELEMELEK”

4 października aktorzy z Teatrzyku „Wróbelka Elemelka” przybyli do nas z przedstawieniem pt. „Bezpieczna droga do przedszkola”. Podczas wspólnych zabaw dzieci miały okazję poznać i utrwalić zasady bezpiecznego poruszania się po ulicy i zachowania bezpieczeństwa w różnych sytuacjach dnia codziennego. Wszyscy świetnie się bawili, cieszyli, głośno i spontanicznie wyrażali swoje zadowolenie i towarzyszące im emocje.
 

POWITANIE JESIENI
 
24 września po raz kolejny przedszkolaki z naszego przedszkola żegnały Lato i witały Panią Jesień. W kolorowych strojach i z darami jesieni, np. gałązkami z kolorowymi liśćmi i z leśnymi owocami, wiankami, bukiecikami i koszyczkami przeszły osiedlowymi alejkami, ciesząc się nową porą roku.
Nasz kolorowy orszak wzbudzał duże zainteresowanie i entuzjazm przypadkowych przechodniów.WIZYTA W BIBLIOTECE
 
21 września dzieci z naszej grupy wybrały się po raz pierwszy w tym roku do Biblioteki Publicznej na osiedlu Dambonia na zajęcie biblioteczne pt. „Kropeczka”. Pani bibliotekarka pokazała naszym przedszkolakom wiele ciekawych i pięknych książeczek dla dzieci, niektóre przeczytała, czym sprawiła dzieciom ogromną radość. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały, oglądały samodzielnie książki, uczyły się je szanować. Brały też udział w krótkich zajęciach plastycznych dotyczących „kropki”. Myślę, że wizyty w bibliotece to będzie nadal ulubione zajęcie naszych „pszczółek”.                                      Podziękowanie
 
Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za zaangażowanie i pomoc w zorganizowaniu spotkania przy ognisku oraz uporządkowaniu terenu ogrodu„OGNISKO INTEGRACYJNE”
 
20 września odbyło się długo oczekiwane ognisko, na którym spotkaliśmy się (dzieci i rodzice), aby dalej zintegrować się z dziećmi i ich rodzicami, no i przede wszystkim dobrze się bawić i zjeść upieczoną przy ognisku kiełbaskę. Spotkanie było bardzo udane, a pogoda wręcz wakacyjna. Dzieci wyszalały się za wszystkie czasy... Rodzice bardzo się zaangażowali i organizacja całej imprezy była idealna!!! Bardzo dziękujemy wszystkim!URODZINY DZIECI W GRUPIE
 
W ciągu całego roku szkolnego będziemy sukcesywnie obchodzić URODZINY dzieci w grupie przypadające na poszczególne dni w wybranych miesiącach. Solenizantom śpiewamy „Sto lat”, składamy życzenia urodzinowe. Potem jest poczęstunek przyniesionymi przez dziecko łakociami. Sam solenizant jest w tym dniu „bardzo ważną osobą”.
 


STÓŁ  SZWEDZKI
 
W środę – 13 września urządziliśmy w naszej grupie ŚNIADANIE w formie stołu szwedzkiego. Rodzice przygotowali dla swoich dzieci – wspaniałości,  ich ulubione „jedzonko”, które pani Marysia pięknie pokroiła, podzieliła i ułożyła po równo na trzy stoły, przy których usiadły bardzo głodne „Pszczółki”! Każde dziecko mogło sobie komponować kanapkę, wybierało z talerzyka to co mu odpowiadało i  zajadało się tym na co miało ochotę. Śniadanie trwało aż 40 minut!!! Ta forma jedzenia, na pewno zachęciła nasze dzieciaki tzw. „niejadki” i „jedzące wszystko”,  wzmogła apetyty dzieci, co było widać jak znikało jedzenie z talerzy no i jak długo trwało śniadanie.