Pszczółki Z życia grupy

Znalezione obrazy dla zapytania grafika dzieci grające na instrumentach muzycznych
SZKOŁA MUZYCZNA

1 kwietnia odwiedziliśmy Szkołę Muzyczną w Opolu. Dzieci zapoznały się z budynkiem szkoły, jej przeznaczeniem i salą koncertową. Poznały wybrane instrumenty muzyczne i wysłuchały koncertu w wykonaniu uczniów tamtejszej placówki. Chętni rodzice mogą zapisywać swoje dzieci do tej szkoły, gdzie można uczyć się gry na różnych instrumentach.

TEATRZYK WRÓBELEK ELEMELEK  „Czerwony Kapturek”

27 marca ponownie odwiedził nasze przedszkole Teatrzyk „WRÓBELEK ELEMELEK” z przedstawieniem pt. „Czerwony Kapturek”. Spektakl w wykonaniu dwóch wesołych aktorów jak zawsze był pełen zabawnych i bardzo śmiesznych scen. Dzieci reagowały bardzo żywiołowo i spontanicznie, a śmiechu było co niemiara!!!

Znalezione obrazy dla zapytania opolskie kroszonki grafika

BIBLIOTEKA

26 marca byliśmy z kolejną wizytą w naszej osiedlowej bibliotece. Spotkanie było poświęcone Folklorowi na Opolszczyźnie. Pani zaprezentowała opolskie kroszonki i regionalną porcelanę. Pokazała
praktycznie jak wygląda proces ozdabiania jajek i malowania porcelany, narzędzia i specjalne farby. Opowiedziała nam wiele interesujących rzeczy. Pod koniec zajęć dzieci same projektowały i ozdabiały „swoje talerzyki”.

ZAJĘCIA KULINARNE

POWITANIE  WIOSNY

21 marca uroczyście powitaliśmy WIOSNĘ, a pożegnaliśmy ZIMĘ. Wszystkie dzieci z naszego przedszkola wraz z paniami  - w „Korowodzie wiosennym” przeszliśmy uliczkami osiedla witając nową porę roku. Dzieci przystrojone w piękne i jakże pomysłowe symbole wiosenne wzbudzały ogólny podziw, zainteresowanie i uśmiech u napotkanych przechodniów. Dziękujemy serdecznie Rodzicom za pomoc w przygotowaniu ozdób wiosennych.

Znalezione obrazy dla zapytania grafika pierwsze kwiaty wiosenne
WIOSENNE KROKUSY

12 marca nasze przedszkolaki wykonały kolorowe wiosenne krokusy posługując się różnymi przestrzennymi technikami plastycznymi. Korzystały z kolorowego papieru, kulek z bibuły, kleju, bezpiecznie używały nożyczek. Dobrze się bawiąc ćwiczyły motorykę małą.

Znalezione obrazy dla zapytania aerobok dziecięcy grafika

DZIECIĘCY AEROBIK nr 2

11 marca już trzeci raz w tym roku szkolnym tato Aurelki przeprowadził zajęcia muzyczno-ruchowe w formie dziecięcego aerobiku. Dzieci były zadowolone i aktywne ruchowo. Takie zajęcia są ciekawe, sprzyjają integracji całej grupy.
Znalezione obrazy dla zapytania grafika tecza
TĘCZA

4 marca na zajęciach poświęconych nadchodzącej wiośnie dzieci dzieliły się bogatą wiedzą związaną z tą tematyką. Wymieniały różne zjawiska pogodowe i przyrodnicze, np.  pierwsze kwiaty pojawiające się w ogródkach, ptaki… Utrwaliły kolory występujące w tęczy i na koniec wykonały pracę plastyczno-techniczną – wesołą tęczę.
Znalezione obrazy dla zapytania grafika pierwsze kwiaty wiosenne

PIERWSZE WIOSENNE KWIATY

W lutym i  marcu nasze Pszczółki podczas sprzyjającej pogody wielokrotnie spacerowały uliczkami naszego osiedla i w tym czasie poszukiwały pierwszych wiosennych kwiatów. Do tej pory spotkaliśmy przebiśniegi, pierwiosnki, prymulki, sasanki, krokusy,  jednego tulipana, bratki, stokrotki i młodą trawkę.
Dzieci znają nazwy roślin i potrafią je szybko wypatrzeć. W czasie kolejnych spacerów poznamy następne kwiaty, które będą cieszyły nasze oczy i serca.

BIBLIOTEKA

28 lutego dzieci uczestniczyły w kolejnym spotkaniu bibliotecznym pt. „Zabawy naszych dziadków i rodziców”, które było poświęcone dawnym i już zapomnianym zabawom. Jak zrobić coś z niczego? Co zrobić, gdy dzieci się nudzą? „Zośka”, bierki, pchełki, guma do skakania, kapsle…  to kilka przykładów zabaw, zaprezentowanych przez panią Małgosię w dziecięcej bibliotece. Większość z nich jest zupełnie nieznana naszym dzieciom. Bardzo spodobały się naszym „Pszczółkom”.

DZIECIĘCY AEROBIK

1 marca już drugi raz w tym roku szkolnym tato Aurelki przeprowadził zajęcia muzyczno-ruchowe w formie dziecięcego aerobiku. Wszystkim bardzo podobały się zabawy, dzieci były zaangażowane, radosne i wesołe. Utrwalały przy tym kształt poznanych liter. Już w marcu ponownie się spotykamy na kolejnych zajęciach.

ZAJĘCIA KULINARNE

21 lutego odbyły się kolejne zajęcia kulinarne w naszej sali. W tym dniu Pszczółki z przyniesionych wcześniej z domu produktów przygotowały i upiekły przepyszne owocowe babeczki. Wszystkim bardzo smakowały.