Pszczółki Z życia grupy

Znalezione obrazy dla zapytania grafika dzien babci i dziadka
 
DZIEŃ BABCI I DZIADKA

25 styczenia był dla nas dniem szczególnym.  Gościliśmy nasze najukochańsze Babcie i najwspanialszych Dziadków. Z okazji ich święta dzieci zaprezentowały program słowno-muzyczny, w którym nie zabrakło wierszy, piosenek, tańców i inscenizacji teatralnych. Po złożeniu życzeń każda Babcia i Dziadek otrzymali wykonane przez dzieci prezenty. Na zakończenie wszyscy częstowali się pyszną herbatą, kawą i słodkościami. TEATRZYK „Wróbelek Elemelek”
 
         11 stycznia ponownie odwiedził nasze przedszkole Teatrzyk „WRÓBELEK ELEMELEK” z przedstawieniem pt. „Zimowe przygody Wróbelka Elemelka”. Spektakl w wykonaniu dwóch wesołych aktorów jak zawsze był pełen zabawnych i bardzo śmiesznych scen, przedstawiających nowe przygody głównego bohatera. Dzieci reagowały bardzo żywiołowo i spontanicznie, a śmiechu było co niemiara!!!
 

ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE z Rodzicami

18 grudnia  we wtorek spotkaliśmy się Rodzicami i Dziećmi na „Świątecznym Spotkaniu”. Nasze Pszczółki przedstawiły króciutki występ o tematyce świątecznej, a następnie przystąpiliśmy do dekorowania pierniczków. Rodzinna praca była bardzo owocna. Następnie wspólnie z Rodzicami dzieci ubrały choinkę w kupne ozdoby wcześniej dostarczone do grupy. Na zakończenie wszyscy częstowali się słodkościami przyniesionymi przez Rodziców. Każda rodzina zabrała ze sobą do domu własnoręcznie ozdobione pierniczki.JASEŁKA I WIGILIA PRZEDSZKOLNA

18 grudnia w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta Wigilia Przedszkolna. Najpierw wszystkie dzieci z całego przedszkola oraz pracownicy spotkali się w grupie Biedronek (gr. III) gdzie obejrzeliśmy piękne Jasełka w wykonaniu 5-latków. Nasze przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem oglądały występy dzieci, podziwiały ciekawe przebrania dzieci. Następnie każda grupa w swojej sali zasiadła do uroczystej Wigilii. Podzieliliśmy się tradycyjnie opłatkiem składając życzenia i zjedliśmy barszczyk oraz rybę z ziemniaczkami i surówką. Na deser były mandarynki i jabłka. 
 


MIKOŁAJ
 
7 grudnia nasze kochane i bardzo podekscytowane „Pszczółki”, w wielkim napięciu i niepewności oczekiwały na przybycie MIKOŁAJA. Na tą okazję pięknie się ubrały, baaaardzo starały się być grzeczne. W sali „Biedronek” miał nas odwiedzić ten długo wyczekiwany GOŚĆ !!!
Mikołaj przyszedł do nas tak po prostu i wcale nie był straszny: bawił się z nami, śmiał i tańczył, i w ogóle był bardzo wesoły. Zrobiliśmy razem wspólne zdjęcie. Po zabawie otrzymały prezenty od Mikołaja. Nareszcie, spełniły się marzenia dzieciaków!!!
 


ZAJĘCIE OTWARTE DLA RODZICÓW
 
28 listopada  wszyscy chętni Rodzice wzięli udział w zajęciach otwartych prowadzonych metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Spotkanie to było bardzo udane. Rodzice przybyli bardzo licznie i świetnie się bawili. Radości i śmiechu było co niemiara!!! Dobrze było się poznać w takiej „nowej sytuacji” jakim jest zajęcie otwarte – z aktywnym uczestnictwem Rodziców, bo dzieci zachowywały się  tak inaczej i czasami zaskakiwały.
 

JESIENNY AEROBIK
 
21 listopada chętni Rodzice wraz z dziećmi spotkali się w sali Pszczółek na Jesiennym Aerobiku. Zajęcia prowadził pan Mateusz, tato Aurelki. Wszyscy świetnie się bawili biorąc udział w proponowanych zabawach muzyczno-rytmicznych. Było dużo śmiechu i radości. Planujemy ponownie spotkać się wiosną na podobnych zajęciach. Wszystkich serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy.GŁOŚNE CZYTANIE BAJEK
 
16 listopada odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Głośne czytanie bajki przez Rodzica”. Tym razem odwiedziła nas mama Aurelki, która czytała utwór pt. „Przygody Olafa”. Aurelka natomiast pomagała swojej mamie prezentując ilustracje dla swoich koleżanek i kolegów. Mama i córka zrobiły też nam niespodziankę. Obie Panie przebrały się w stroje odpowiednie dla głównych bohaterów bajki. Wszystkim bardzo spodobało się spotkanie.

 

WIZYTA W BIBLIOTECE
 
16 listopada byliśmy z kolejną wizytą w naszej osiedlowej bibliotece. Spotkanie było poświęcone odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Dzieci utrwaliły wcześniej zdobytą na ten temat wiedzę, zaprezentowały patriotyczny wiersz i piosenkę oraz wykonały naszą flagę. Dowiedziały się też nowych faktów z historii naszego kraju. Zapoznały się z wieloma książkami poświęconymi dawnej i współczesnej Polsce.
 

100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI
 
9 listopada w naszym przedszkolu uroczyście obchodziliśmy 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Najpierw wszystkie dzieci wraz z Paniami wzięły udział w pochodzie po najbliższej okolicy. Każdy miał jakiś symbol Polski: chorągiewki, kotyliony, wiaterki w kolorach biało-czerwonych itp. Następnie wszyscy wrócili do budynku i zebrali się w sali Biedronek. Tam każda grupa zaprezentowała jakiś utwór poświęcony dzisiejszej uroczystości. Były recytowane patriotyczne wiersze i piosenki wraz z interpretacją ruchową. A o godzinie 11.11 wszyscy razem zaśpiewali nasz hymn narodowy. W tym dniu też została zorganizowana wystawa patriotycznych kotylionów, które zostały wykonane przez rodziców i dzieci.


 
GŁOŚNE CZYTANIE BAJEK
 
30 października gościł w naszej grupie pan Mateusz, tato Aurelki, który w ramach programu „Głośne czytanie w wykonaniu Rodziców” czytał dzieciom bajkę pt. „Złotowłosa i trzy misie”. Tato Aurelki przeczytał skupionym i zainteresowanym dzieciom o przygodach głównej bohaterki w domu rodziny misiów. Aurelka jako asystentka z dumą demonstrowała ilustracje SWOJEJ książeczki Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony przedszkolaków. Pragniemy częściej spotykać się z chętnymi rodzicami w wyżej wymienionym celu.


ŚWIĘTO DARÓW JESIENI

23 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy ,,Święto darów Jesieni". Rodzice wspólnie z dziećmi przygotowali pomysłowe i piękne „Jesienne cudaki” z ziemniaków, owoców, warzyw oraz darów z lasu i parku, które można oglądać na wystawie w szatni przedszkola. Nasza grupa zorganizowała wystawę w sali Pszczółek.

 

GŁOŚNE CZYTANIE BAJKI
 
12 października gościliśmy w naszej grupie mamę Lenki, która przyszła do nas w ramach programu „Głośne czytanie w wykonaniu Rodziców”. Przyniosła ze sobą ulubioną bajeczkę Lenki pt. „Basia i dentysta”. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały czytanej bajki, a Lena pokazywała dzieciom piękne ilustracje.
Była to bardzo miła i pełna uroku wizyta, którą dzieci będą na pewno pamiętać. Zapraszamy innych odważnych Rodziców na spotkania do naszej grupy! Może też z jakąś książeczką dla dzieci?

 

TEATRZYK „WRÓBELEK ELEMELEK”

4 października aktorzy z Teatrzyku „Wróbelka Elemelka” przybyli do nas z przedstawieniem pt. „Bezpieczna droga do przedszkola”. Podczas wspólnych zabaw dzieci miały okazję poznać i utrwalić zasady bezpiecznego poruszania się po ulicy i zachowania bezpieczeństwa w różnych sytuacjach dnia codziennego. Wszyscy świetnie się bawili, cieszyli, głośno i spontanicznie wyrażali swoje zadowolenie i towarzyszące im emocje.
 

POWITANIE JESIENI
 
24 września po raz kolejny przedszkolaki z naszego przedszkola żegnały Lato i witały Panią Jesień. W kolorowych strojach i z darami jesieni, np. gałązkami z kolorowymi liśćmi i z leśnymi owocami, wiankami, bukiecikami i koszyczkami przeszły osiedlowymi alejkami, ciesząc się nową porą roku.
Nasz kolorowy orszak wzbudzał duże zainteresowanie i entuzjazm przypadkowych przechodniów.WIZYTA W BIBLIOTECE
 
21 września dzieci z naszej grupy wybrały się po raz pierwszy w tym roku do Biblioteki Publicznej na osiedlu Dambonia na zajęcie biblioteczne pt. „Kropeczka”. Pani bibliotekarka pokazała naszym przedszkolakom wiele ciekawych i pięknych książeczek dla dzieci, niektóre przeczytała, czym sprawiła dzieciom ogromną radość. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały, oglądały samodzielnie książki, uczyły się je szanować. Brały też udział w krótkich zajęciach plastycznych dotyczących „kropki”. Myślę, że wizyty w bibliotece to będzie nadal ulubione zajęcie naszych „pszczółek”.                                      Podziękowanie
 
Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za zaangażowanie i pomoc w zorganizowaniu spotkania przy ognisku oraz uporządkowaniu terenu ogrodu„OGNISKO INTEGRACYJNE”
 
20 września odbyło się długo oczekiwane ognisko, na którym spotkaliśmy się (dzieci i rodzice), aby dalej zintegrować się z dziećmi i ich rodzicami, no i przede wszystkim dobrze się bawić i zjeść upieczoną przy ognisku kiełbaskę. Spotkanie było bardzo udane, a pogoda wręcz wakacyjna. Dzieci wyszalały się za wszystkie czasy... Rodzice bardzo się zaangażowali i organizacja całej imprezy była idealna!!! Bardzo dziękujemy wszystkim!URODZINY DZIECI W GRUPIE
 
W ciągu całego roku szkolnego będziemy sukcesywnie obchodzić URODZINY dzieci w grupie przypadające na poszczególne dni w wybranych miesiącach. Solenizantom śpiewamy „Sto lat”, składamy życzenia urodzinowe. Potem jest poczęstunek przyniesionymi przez dziecko łakociami. Sam solenizant jest w tym dniu „bardzo ważną osobą”.
 


STÓŁ  SZWEDZKI
 
W środę – 13 września urządziliśmy w naszej grupie ŚNIADANIE w formie stołu szwedzkiego. Rodzice przygotowali dla swoich dzieci – wspaniałości,  ich ulubione „jedzonko”, które pani Marysia pięknie pokroiła, podzieliła i ułożyła po równo na trzy stoły, przy których usiadły bardzo głodne „Pszczółki”! Każde dziecko mogło sobie komponować kanapkę, wybierało z talerzyka to co mu odpowiadało i  zajadało się tym na co miało ochotę. Śniadanie trwało aż 40 minut!!! Ta forma jedzenia, na pewno zachęciła nasze dzieciaki tzw. „niejadki” i „jedzące wszystko”,  wzmogła apetyty dzieci, co było widać jak znikało jedzenie z talerzy no i jak długo trwało śniadanie.