O przedszkolu

Przedszkole Publiczne Nr 29 w Opolu znajduje się na osiedlu „Dambonia”,  z dala od ruchliwych ulic, otoczone zielenią. Placówka nasza mieści się w dwukondygnacyjnym budynku otoczonym zielenią, wybudowanym w II połowie lat 70 z przeznaczeniem na przedszkole. Wewnątrz znajdują się sale dla pięciu grup dziecięcych, z których każda może przyjąć 25 dzieci.

Na parterze są sale dwóch grup wiekowych. Do jednej z nich uczęszczają dzieci 3-4 letnie, do drugiej 4-5 letnie. Na I piętrze są pomieszczenia dla  dzieci 5 letnich, 5-6 letnich oraz dzieci z grupy integracyjnej.

Od roku 2016/2017 w naszym przedszkolu funkcjonuje oddział integracyjny, w którym zapewniamy opiekę równiez dzieciom niepełnosprawnym.

Od roku 2017/2018 funkcjonują dwa oddziały przedszkolne 3-latków i 3-4latków, które znajdują się w Szkole Podstawowej nr 33 na Dambonia.

Przedszkole jest czynne w godzinach od 6:00 do 17:00.

Nasze przedszkolaki mają do swojej dyspozycji:
  • duże, przestronne, ciepłe i jasne sale, wyposażone w meble dostosowane  do wieku i wzrostu dzieci, do których przylegają toalety,
  • estetyczne zabawki, gry i układanki rozwijające sprawności motoryczne  i umysłowe oraz kąciki tematyczne pobudzające inwencję i wyobraźnię dziecięcą.
  • szatnie z wyznaczonymi boksami dla poszczególnych grup
  • duży taras, otoczony skrzyniami na kwiaty, miejsce plenerów plastycznych, imprez okolicznościowych,
  • rozległy plac zabaw, którego wyposażenie stanowi zestaw bezpiecznych i ekologicznych urządzeń ogrodowych,  a w nim: pomost ruchomy, pomosty stałe, zjeżdżalnia, drabinki, wieża oraz  bujaki sprężynowe, piaskownica zachęcająca do zabaw konstrukcyjnych w piasku., Przedszkolaki mają  do swojej dyspozycji także dużo sprzętu do zabaw sprawnościowych: obręcze, piłki, bramki,  zestaw do koszykówki, krążki, zestawy do gry w badmintona, kręgle i wiele innych. W ogrodzie jest sporo drzew dających zbawienny w czasie letnich upałów cień.