Muchomorki O grupie

Nasza grupa w tym roku nosi nazwę „Muchomorki”
W grupie jest 25 dzieci 12 dziewczynek i 13 chłopców.. Odeszły od nas dwie dziewczynki, Hania i Natalka  a doszli Maja i Seweryn. Jesteśmy grupą samych 6 latków. Grupą opiekują się nauczycielki: Pani Agnieszka i Pani Marzena. Została z nami również Pani Ania, która zawsze dba o nasze brzuszki i o naszą salę. W tym roku nadal zamiast leżakowania mamy zabawy uspakajające, odprężające przy muzyce relaksacyjnej oraz inne zabawy skupiające uwagę. W pracy dydaktyczno – wychowawczej będziemy nadal korzystać z zabaw ruchowych wg Klanzy, W. Sherborne, do muzyki B. Strauss, będziemy wprowadzać elementy Metody Dobrego Startu, głównie dotyczące przygotowania do nauki czytania i pisania. Nadal będziemy prowadzić profilaktykę logopedyczną w formie grupowych zabaw logopedycznych oraz stosować elementy met. Gruszczyk – Kolczyńskiej by rozwijać umiejętności matematyczne. Na stałe zapisały się również w naszej grupie zajęcia przeciwdziałające agresji i niepożądanym zachowaniom w oparciu o „Bajkoterapię”.Będziemy realizować projekt „Czyste powietrze” oraz wejdziemy w program z MOSiR dotyczący ruchu i zajęć gimnastycznych. Będą one prowadzone w naszym przedszkolu w grupach starszych przez tamtejszych pracowników. Zajęcia przygotowujemy w oparciu o program wydawnictwa ,,Podręcznikarnia". Pakiet książek tego wydawnictwa   składa się z kart pracy, książki oraz kart pracy . Ponadto będziemy realizować projekt edukacyjny -zabawy z elementami intwgracji sensorycznej.,, Czuję dotykam-świat poznaje". Nadal będziemy się włączać w akcje proponowane przez różne instytucje w Opolu. Jak co roku będziemy organizatorami ,,Festiwalu Tańca". Jako najstarsza grupa będziemy reprezentować nasze przedszkole na różnego rodzaju konkursach.
Mamy nadzieje ,że nasza sala odświeżona w tym roku, stanie się przyjaznym otoczeniem dla  „Muchomorków” i chętnie będą tu przychodzić.