Biedronki O grupie

WITAMY, JESTEŚMY „BIEDRONECZKI”

W naszej 25 osobowej grupie jest 15 dziewczynek i 10 chłopców. Odeszły od nas nasze starszaki (Ola K., Igor P., Damian, Seweryn i Maja K.) życzymy im samych sukcesów. Niestety w tym roku szkolnym odeszła od nas również nasza kochana Pani Marysia, za którą bardzo tęsknimy. Jesteśmy grupą 4- 5 latków. Do naszej grupy dołączyli nowi koledzy (Hania, Natalia, Tosia, Dorotka i Mikołaj).Nasze 5 – latki znają się już dobrze i lubią ze sobą przebywać,  i z radością poznają  i zaprzyjaźnią się z nowymi dziećmi, które od września są w naszej grupie.

Grupą opiekują się nauczycielki: Pani Agnieszka Z oraz Pani Ola.  . Została z nami również Pani Weronika, która zawsze dba o nasze brzuszki i o naszą salę. W tym roku zamiast leżakowania mamy zabawy uspakajające, odprężające przy muzyce relaksacyjnej oraz inne zabawy skupiające uwagę.

W tym roku szkolnym nasza praca będzie oparta na programie „Zabawy z porami roku”  Wydawnictwo „Podręcznikarnia” i nowej Podstawie Programowej 2017 roku. Będziemy skupiać się na wszechstronnym rozwoju poznawczym dziecka opartym na koncepcji poznawania otaczającego nas świata, pozwalająca na rozbudzenie naturalnych zainteresowań dzieci.

W pracy dydaktyczno – wychowawczej będziemy nadal korzystać z zabaw ruchowych wg Klanzy, W. Sherborne, do muzyki B. Strauss oraz C.Orffa, będziemy wprowadzać elementy Metody Dobrego Startu, będziemy stosować elementy met. Gruszczyk – Kolczyńskiej by rozwijać umiejętności matematyczne. Kontynuujemy  elementy „Bajkoterapii” przeciwdziałając agresji i niepożądanym zachowaniom. W tym roku będziemy realizować projekt programu terapeutycznego na podstawie elementów programu „Przyjaciele Zippiego", urozmaicimy nasze zajęcia zabawami sensorycznymi oraz wieloma innymi propozycjami zabaw. Czeka nas współpraca z Centrum Nauk Przyrodniczych oraz Miejską Biblioteką.

Mamy dużą nadzieję, że ten rok szkolny przyniesie nam  w wiele ciekawych i niezapomnianych przeżyć. Będzie obfitował w niezapomniane wspaniałe chwile spędzone wspólnie. A praca przyniesie nam radość z poznawania pięknego świata.